Parkad

Mida silmas pidada kevad/sügis parka ostmisel?

Parka on suurepärane valik, kui soovid endale vastupidavat, vee- ja ilmastikukindlat kevad-sügis jopet. Parka ostmine peaks olema lihtne ülesanne, eriti kuna võimalusi on sadu ja erinevaid stiile nii palju. Kuid just see valikute rohkus muudab parka ostmise tegelikult keeruliseks.
Just seetõttu järgnevalt toomegi sulle välja peamised punktid, mida parka ostmisel silmas pidada.

Naiste parkade lõiked

Nii nagu enamus teiste riideesemetega, on ka parka valikus mitmeid erinevaid lõikeid.
Enne, kui ostuotsuse teed, mõtle hoolikalt, kuidas ja millega seda kandma hakkad ning kas soovid, et näiteks ka alaselg ning tuharad oleksid jaheduse eest kaetud.
Seega vali lühem stiil, kui ostad parka soojemateks sügispäevadeks ning pikem lõige, kui on soov leida mõnusat soojust ka jahedamateks päevadeks.

Pikk lõige hoiab soojas nii tuharad kui alaselja.

Parka soojustus

Kas soovid, et see sarnaneb kergema jopega või kevad/sügis mantliga? Kui soovid soojemat valikut, osta  parka, millel on soojustus vähemalt 140 grammi. See on mõnus üleminekuparka, mis annab hästi sooja ka jahedamatel ilmadel. Soojemateks ilmadeks sobib kenasti ka 40 ja 100 grammi soojustusega parka.

Lisaks soojustusnäitajatele tasub silmas pidada soojustusmaterjali. Kui parka õmblemisel on kasutatud uuema põlvkonna kõrgtehnoloogilist kerget sünteetilist soojustusmaterjali, hoiab mikrokiudude unikaalne struktuur eemale külma õhu. Samal ajal aga säilitab sinu keha soojust kiudude vahel. Nii on tagatud parka kõrge soojapidavus.Näiteks www.kingadkotid.ee e-poes müügil olev Janelle parka on just selline, milles on kasutatud vaid kõrgtehnoloogilist sünteetilist soojustusmaterjali.

Kevad-sügis parka erinevad kasutusvõimalused

Enne parka ostu mõtle läbi, millal sa parkat peamiselt kandma hakkad. On see sportlik välitegevus või igapäevane tööl käimine? Või hoopis need mõlemad? Vastavalt sellele peaksid kindlasti jälgima järgmisi näitajaid:

  • Kanga hingavus ja vee- ning tuulekindlus

Parkat ostes jälgi kindlasti, et toode oleks üheaegselt nii vee- kui tuulekindel kaotamata seetõttu aga hingavust. Sellistele omadustele viitab näiteks see, kui kangas on kaetud polüuretaankihiga. See materjal takistab üheaegselt nii vee pääsu läbi kanga toote sisse, kuid samal ajal laseb tootes tekkiva niiskuse parkast välja aurustada. Kanga juures ongi see ääretult oluline, et niiskus, mis tuleb väljast poolt, ei pääseks riiete sisse aga higistamisel liiguks see hõlpsasti välja.

Kindlasti pane tähele ka seda, kuidas on õmblused lahendatud. Vaid teibitud õmblused tagavad, et parka oleks maksimaalselt vettpidav.

  • Turvaelemendid

Kuna kevaded ja sügised on õhtuti veel päris pime, tasub kindlasti tähelepanu pöörata turvalisusele. Jälgi kas parkal on juba külge õmmeldud helkurdetaile. Nende puudumisel aga vaata seda, et helkuri kinnitamiseks oleks õigele kõrgusele asetatud spetsiaalne aas. Selle puudumisel peaksid helkuri kinnitama haaknõelaga, mis võib aga helkuri kuhugi taha kinni jäämisel jope puruks tõmmata. Näiteks Huppa parkadel on mõlemad olemas – nii õigel kõrgusel helkurdetailid jope peal, kui ka helkuri aas, juhul kui soovid lisaks oma helkuri kinnitada.

Võib vist julgelt väita, et Eesti kliimas on aasta kaheteistkümnest kuust 8 kuud sellised, mil saab parkat kanda. Seetõttu on stiilne, mugav ja veekindel kvaliteetne parka meie kliimas asendamatu ja väärt investeering. Korralik parka teenib sind truult aastaid. Just sel põhjusel tasub hoolikalt enne parka ostu kaaluda, millised on sinu vajadused ja missugune parka need kõige paremini rahuldab.

Ostusoovi korral vaata kindlasti ka meie e-poes müügis olevaid parkasid ning soovi korral konsulteeri enne ostu sooritamist meie klienditeenindajaga. Selleks kirjuta meile chat’i, saada e-mail info@kingadkotid.ee või helista 51 45 245

Üheskoos leiame kindlasti just sulle kõige paremini sobiva parka!